XXVIII Niedziela zwykła, 13 X 2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia”. W ten dzień odbywa się zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeznaczone dla młodzieży zdolnej a pochodzącej z ubogich rodzin. Zbiórkę prowadzi młodzież z parafialnej Grupy Apostolskiej. O 14.30. w kościele młodzież przedstawi program religijno – artystyczny ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 7.00. zmiana tajemnic różańcowych Róż Matek i Róż Ojców.
  3. W dzisiejszą niedzielę odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. i przystępujących do Komunii św.
  4. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna do kopert.
  5. Także w przyszłą niedzielę będzie zbiórka w ramach akcji „Dobre monety”. Specjalna skarbonka będzie stała w przedsionku kościoła, do niej można wrzucić zgromadzone pieniądze.
  6. Zachęcamy do modlitwy różańcowej. Niech każdy znajdzie czas w tygodniu, by zwrócić się w różańcowych paciorkach do Matki Bożej. Przypominamy, że Msza św. w październiku jest codziennie rano o 6.30., wieczorem Msza św. o godz. 17.00. a po niej Różaniec. W niedziele Różaniec o 15.00. a następnie Msza św.
  7. Spotkanie uczniów kl. VIII – kandydatów do sakramentu Bierzmowania, wraz z rodzicami będzie w środę (16 X) o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.
  8. Powoli zbliża się listopad. Zadbajmy o groby naszych zmarłych i o cmentarz parafialny, zachowajmy porządek wokół koszy na śmieci. Wszelkie prace na cmentarzu należy bezwzględnie uzgadniać z Ks. Proboszczem.
  9. Można składać kartki z wypominkami listopadowymi lub rocznymi. Wypominki są szczególną modlitwą wstawienniczą Kościoła pomagającą duszom w czyśćcu cierpiącym. Za zmarłych modlimy się w listopadzie i w wypominkach rocznych w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00. Proszę na początku napisać, czy są to wypominki roczne, czy listopadowe.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego oraz Gościa Extra, który poświęcony jest bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce w 40. rocznicę jego męczeńskiej śmierci.
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.