VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa, 24 III 2024 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej.
  2. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Procesja z palmami będzie na sumie o godz. 11.00. Przed godz. 11.00. gromadzimy się wokół głównych schodów. Tam będzie początek procesji do świątyni. Po sumie będzie tradycyjny konkurs palm. Dziękujemy pani Beacie Krzyściak za ufundowanie nagród w konkursie palm.
  3. Dzisiaj składka na tacę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna.
  4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
  5. W poniedziałek (25 marca) w naszej parafii będzie spowiedź wielkopostna od godz. 14.00. – 18.00. Przerwa od 15.30. – 16.00.
  6. Dziękujemy wszystkim stowarzyszeniom i grupom naszej parafii za przygotowanie i prowadzenie Dróg Krzyżowych w okresie Wielkiego Postu. Dziękujemy chórowi parafialnemu za śpiew i prowadzenie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed nabożeństwem Gorzkich Żalów.
  7. Przed nami Liturgia Wielkiego Tygodnia: (program na afiszu)
  8. Wielki Czwartek – rozpoczęcie liturgii o godz. 18.00.
  9. Podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej dziękować będziemy Zbawicielowi za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
  10. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
  11. Adoracja do godz. 23.00.
  12. Wielki Piątek – rozpoczęcie liturgii się o godz. 18.00.
  13. Jest to dzień śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Ofiary Mszy św.
  14. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  15. O godz. 10.00 będzie adoracja z udziałem dzieci. Dzieci przyniosą do ołtarza skarbonki zawierające ich jałmużnę postną. Prosimy, aby dzieci podpisały skarbonki.
  16. Nabożeństwo Wielkiego Piątku składa się z czterech części: liturgia słowa Bożego, rozbudowana modlitwa powszechna, adoracja krzyża (w czasie liturgii tylko Kapłani i Liturgiczna Służba Ołtarza) i Komunia święta.
  17. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.
  18. Gorzkie Żale – trzy części.
  19. Droga Krzyżowa.
  20. Za pobożny udział w adoracji krzyża można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  21. Ofiary złożone przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
  22. Adoracja do godz. 23.00.

III. Wielka Sobota – rozpoczęcie liturgii o godz. 18.00.

1. Liturgia Wielkiej Soboty rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Zachowajmy w tym dniu tradycyjny post.
  3. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 10.00., 11.00. i 12.00.
  4. Na liturgię przynosimy świece.
  5. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Podłopienia i z Zawadki prosimy o zaciągnięcie honorowej straży przy Grobie Pańskim oraz przygotowanie ognia w Wielką Sobotę.
  6. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. i Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00., 11.00. i 15.00.
  7. Pamiętajmy o zmianie czasu na letni.
  8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00., 9.00., 11.00., 15.00.
  9. Za dwa tygodnie odpust parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego. Msze św. o godz. 7.00., 9.00., 11.00. – uroczysta Suma i 15.00.
  10. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
  11. Polecamy prasę katolicką, zwłaszcza Gościa Niedzielnego – 10 zł.
  13. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Andrzej Śliwa. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…